Ekološka bajka "Čarobne sanjke"

U srujedu, 26.11. 2014. u našem vrtiću gostovalo je amatersko kazalište lutaka " Pjetlić Zlatokrijestić" s urbanom ekološkom bajkom " Čarobne sanjke". U našoj dvorani održane su dvije predstave. Prva je počela u 9 h za skupine Jabuke, Lavići , Suncokreti i Tratinčice, a druga u 10h za skupine Zvončići, Butterflies, Apples, Bubamare i Potočnica. Predstava priča o jednom gradu u koji bijela zima ne želi doći. No, na kraju kompleksne i zanimljive priče sve se dobro završi. Predstava je puna zanimljivih likova koji uz puno vesele glazbe potiču djecu na razvoj ekološke svijesti i pozitivan odnos prema prirodi i klimatskim promjenama. Predstavu su izvodile tri glumice putem mnoštva prekrasno i profesionalno izrađenih  lutaka, štapnih, guignol i javajki.  Primjeren izbor teksta, lutaka i glazbe, te kreativnost ljudi koji se bave djecom primjer je kako i teme, još i nekim odraslima apstraktne, mogu na zanimljiv i edukativan način postati bliske djeci.

© 2019 Vrtić Milana Sachsa. Sva prava pridržana.